18 februarie 2017
15 februarie 2017
14 februarie 2017
13 februarie 2017
12 februarie 2017
11 februarie 2017
9 februarie 2017
lectia sa dam globalizare la toti ..!
traim periculos si marturie sunt zilele trecute ..! nu avem indoieli si presupuneri ,lupta este pe viata si pe moarte ..apropos mai stie cineva ceva de dl Sebastian Ghita ..? mai traieste ..?
6 februarie 2017
armata omuletilor galbeni .....!!
cand a ocupat Putyin Crimeea au aparut 'omuletii verzi.." cand a aparut CEO Raifeisen s-a ocupat pta Victoriei
ce mai este de spus ..? toti cei care sunt alaturi de puterea galbena sunt in piata !!!!!
2 februarie 2017
1 februarie 2017
31 ianuarie 2017
mai apara cineva tara asta ..?
| detaliu Tropaeum Traiani |
...dupa 40 de ani de cand am facut armata 1976 '77 ' 78 pe vremea aceea ..cand 'stim totul tovarasi '' linistea natiei era asigurata dar azi pot spune cu mana pe inima ca dupa atat de multe dezvaluiri nu ne apara nimeni ..!
poate srisiednapolitiadgipiantiteroantidrogpolitialocalajandarmeria ne apara poate zic..! ..desi dupa episodul galanesc cu Kovesi & Coldea &Ghita ma indoiesc ca serviciile ( nu spun de informatii pentru ca ei au vandut tara sub pe 2 bani sub pretextul alinierii la Ue Nato ..nu spun inteligence ca sunt prosti si nici macar de forta ca sunt ...vai mama lor ) se pot apara de ele insele
.
ca sa nu mai spun de episodul Rizea tatuatu" cu anaconda generaleasa care a devenit oferta pentru scenariu in Las Fierbinti
zilele acestea au loc dezbateri publice referitoare la decizii politice pe care cei care au majoritate in Parlament le vor lua conform programelor politice cu care au castigat alegerile .! pana aici totul este corect politic .
ce mi se pare halucinant este pozitia presedintelui tarii care impotriva votului popular impune.?!?!
propria agenda si interes politic luand in deradere Constitutia care consacra separatia puterilor in stat
s'atunci intrebarea ..care se impune este ...Cine ne apara de acesti derbedei ajunsi la butoanele Puterii dar mai ales .......Cine ne apra de noi insine ..?
30 ianuarie 2017
29 ianuarie 2017
28 ianuarie 2017
24 ianuarie 2017
18 ianuarie 2017
17 ianuarie 2017
16 ianuarie 2017
daca dorinta ar fi pod de lemn .....
i-as da foc sa nu te mai strang la piept niciodata ...sa raman doar cu amintirea sanilor tai lipiti de mine cand ma minteai ca iti este frica de ziua de maine ...!
i-as da foc sa nu ramana decit cenusa din dorinta si iubirea mea .
as arunca cenusa pe apa sambetei sa ma invat minte sa nu mai iubesc serpi de foc care ma ivaluie si ma ling cu flacari de foc
15 ianuarie 2017
eterna si halucinanta romanie
nimic nu este stabil
totul este provizoriu
nimeni nu raspunde de nimic
toti sunt nevinovati
deciziile sunt ascunse
asa este la noi ...! o aud zilnic in diverse forme si tonalitati
14 ianuarie 2017
13 ianuarie 2017
12 ianuarie 2017
11 ianuarie 2017
10 ianuarie 2017
8 ianuarie 2017
Abonați-vă la:
Postări (Atom)












